Co warto wiedzieć o lordsach?

Lordsy, to jeden z obuwniczych modeli, stanowiących połączenie intrygującego projektu z praktycznością i stylowością. Zwane też slippersami, lordsy to wygodne półbuty, świetnie sprawdzające się jako dobrze się prezentujące, ale i komfortowe obuwie codzienne. Starając się opisać lordsy, można nazwać je swego rodzaju krzyżówką balerin z klasycznymi półbutami.

Niekiedy wywodzi się te buty od szykownego obuwia domowego. Charakterystyczne detale, pozwalające rozpoznać dane buty jako lordsy, to bardzo niski, kwadratowy obcas oraz specyficznie wycięta cholewka: nieco wywinięta do góry tuż przed rejonem zajmowanym przez palce i czubkiem buta. Oczywiście można spotkać się z innowacyjnymi modelami, posiadającymi na przykład wyższe obcasy czy bardziej zwężone noski – wszystko zależy od tego, jak dalece zamierza się bawić modowymi stylami.

Lordsy jako element szykownych stylizacji? Lordsy to buty poniekąd uniwersalne, produkuje się zarówno modele damskie, jak i męskie, zróżnicowana jest także lista tworzyw, jakich używa się do tej produkcji. Wybór obejmuje propozycje skórzane, zamszowe i prezentujące wiele innych tworzyw. Równie zróżnicowana jest rozpiętość kolorystyczna, a także stylistyczna.

W zależności od indywidualnych preferencji czy doraźnych potrzeb, można znaleźć lordsy odpowiadające wymogom stylizacji klasycznej i formalnej, odpowiednie na przykład do pracy biurowej lub też projekty zupełnie szalone, na przykład nabijane ćwiekami i świetnie nadające się na szalony wieczór z przyjaciółmi.