Komu polecić meliski?

Meliski to popularna nazwa gumowych butów, wywodząca się od nazwy brazylijskiej marki obuwniczej, która jako pierwsza wystąpiła z propozycją produkowania obuwia z tak zaskakującego tworzywa. Choć historia firmy, a zarazem wypromowanych przez nią butów, liczy sobie obecnie ponad 35 lat, meliski nie tracą na popularności. Powodem, dla którego firma Melissa odniosła sukces, nie było wskazanie jakiegokolwiek gumowego tworzywa do produkcji butów. Pomysłodawcy innowacji zaproponowali, by tworzyć obuwie ze specjalnego tworzywa mel-flex, które ma kilka niezwykłych właściwości.

But wykonany z takiej gumy podczas noszenia idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, przez co ten leży jak ulał. Co więcej, stopa nie poci się podczas kontaktu z tym tworzywem, nie powstają odparzenia ani bolesne otarcia. Garść tych faktów brzmi dla wielu pań wystarczająco zachęcająco, jednak jak się okazuje, oryginalne meliski mogą nawet posiadać niebanalny zapach, przywodzący na myśl skojarzenia ze słodyczami. Meliski to buty o rozmaitych fasonach oraz jeszcze bardziej zróżnicowanych kolorach i projektach estetycznych.

Brazylijskie, oryginalne modele rozchodzą się na całym świecie pod postaciami barwnych i stylowych sandałów, balerinek, butów na koturnie. Z ich pomocą niezwykle łatwo stworzyć świeżą, swobodną letnią stylizację. Specyfika tych butów umożliwia przełamywanie modowych schematów, ponieważ pozwalają one połączyć dziewczęcy, wręcz bajkowy urok z modelami butów dla dorosłych. W tym tkwi ich cały urok.