Sneakersy – najmodniejsze obuwie sportowe

Sneakersy to sportowe buty, które swoja nazwę zawdzięczają angielskiemu słówku „sneak”, co oznacza: „skradać się”. Nazwa „sneakers” podkreśla więc, że są to wygodne buty, w których chodzi się niemal tak, jakbyśmy chodzili boso. Słowo „sneakers” jest dziś w krajach anglosaskich rozumiane jako synonim obuwia sportowego.

Nie oznacza to jednak, że to jedynie buty na okazje nieoficjalne. Sneakersy oznaczają dziś nie tylko komfort, ale także są wyrazem najlepszego stylu. Kiedy i do czego nosić sneakersy? Sneakersy to buty modne i wygodne.

Jednak trzeba wiedzieć jak i do czego je nosić, bowiem na rynku mamy obecnie ogrom ich typów. Znajdziemy tu zarówno styl glamour (dla kobiet, które chcą czuć się stylowo nawet w butach sportowych), sneakresy na obcasie, jak i ich klasyczne wersje. Jednymi z najbardziej popularnych wzorów są czarne sneakresy, które można nosić niemal do wszystkiego.

W modzie męskiej hitem ostatniego roku były sneakersy o intensywnych kolorach, które pasowały do każdej sportowej stylizacji. Natomiast sneakresy białe, w wersji dla kobiet, sprawdzą się nawet do sukienki o sportowym lub koszulowym kroju. Wbrew pozorom sneakersy to nie tylko obuwie do sportowych stylizacji.

Sprawdzą się także w zestawie z eleganckim strojem, trzeba tylko umiejętnie dobrać ich kolorystykę do całości stroju i dodatków. Sneakersy to buty na tyle kultowe, że sprawdzą się w nietypowych aranżacjach, jeśli stworzymy je z zachowaniem zasad dobrego stylu. Dziś w takich butach chodzą gwiazdy i celebryci, nie tylko na co dzień!.