Trampki – obuwie dla każdego

Kiedyś trampki kojarzyły się z obuwiem szkolnym. Z czasem jednak zdobyły niesamowitą karierę i dziś znajdziemy w sklepach z obuwiem trampki dla każdej niemal grupy wiekowej i to niezależnie od płci. W ofercie dostępne są wzorzyste materiałowe trampki dla młodzieży i eleganckie ich wersje (nawet na podwyższeniu) dla kobiet oraz dla mężczyzn:, które można nosić jako skórzane, klasyczne półbuty. Trampki mogą się różnić nie tylko krojem i materiałem, ale także rodzajem zapięcia (sznurowanie może być tylko atrapą-ozdobą) oraz podeszwy.

Co ciekawe, trampki to niekoniecznie obuwie jedynie na lato. Dziś na rynku dostępne są odmiany ocieplanych trampek, które stanowią wygodne obuwie na jesień. Trampki to sznurowane buty, w klasycznej wersji uszyte z płótna, o gumowej podeszwie i nosku. Zależnie od wysokości mogą być to półtrampki – sięgające poniżej kostki lub zwykłe – o wysokości do kostek.

Charakterystyczna jest także naszyta łatka z boku trampek, która ma chronić kostki oraz czarny pasek wzdłuż podeszwy. To element, jakby się zdawało, szczegółowy, a jednak nie wyobrażamy sobie trampek bez niego. W czym tkwi fenomen markowych Converse’ów? Ostatnimi laty modne są nie tyle trampki jako takie, a ich markowa wersja: Converse’y. Wyróżnia je jakość materiałów i wykonania, dlatego też ich cena jest znaczenie wyższa niż „zwykłych” trampek.

Jak udowadnia jednak nieprzemijająca moda na Converse’y, buty te są warte swojej ceny. Firma stworzyła je na potrzeby sportowców, ale szybko kazało się, że buty te są na tyle wygodne i praktyczne, że doskonale sprawdzą się na każdej stopie.