Trzewiki – buty codzienne

Trzewiki to bardzo wygodne praktyczne buty, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, ale zależnie od pogody można sięgać po nie niemal przez cały rok. Cechuje je płaski obcas i sznurowanie (rzadziej zapinane są na zamek). Wysokością sięgają najczęściej do kostki. Mimo tak ujednoliconego opisu na rynku znajdziemy trzewiki o bardzo różnym kształcie, materiale i stylu. Niezależnie od epoki te buty – choć w różnych odsłonach – wciąż są niezwykle popularne. Jakie są zalety sznurowanych trzewików? Sznurowane trzewiki są przede wszystkim obuwiem niezwykle praktycznym.

Ze względu na płaską i solidną podeszwę nadają się nie tylko na sezon jesienny czy wiosenny, ale także zimowy. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy nie mamy do czynienia ze zbyt srogimi zimami. Taka podeszwa to gwarancja, że niezależnie od podłoża, będziemy stawiać nogę pewnie. Zaś nieco podwyższona cholewka chroni nogi przed chłodem, a poza tym jest ozdobą. Znajdziemy bowiem trzewiki z cholewkami tradycyjnymi lub ażurowanymi. Te ostatnie są bardziej szykowne, ale polecane raczej na cieplejszy okres roku.

Możemy mieć także do czynienia z różnego typu zdobieniami cholewki: od ozdobnych ćwieków, przez klamry, po frędzle i kokardy. Dlaczego najlepsze są trzewiki skórzane? Na rynku znajdziemy ogrom materiałów, z których trzewiki mogą być wykonane. Jednak z pewnością zawsze najatrakcyjniejsza będzie naturalna skóra. To materiał wygody i trwały. Doskonale dopasowuje się do kształtu stopy i pozwala jej „oddychać”. Jeśli chodzi o rodzaj i kolorystykę skóry – obecnie na rynku występuje pod tym względem aż nadmiar możliwości wyboru.